Gemeente Venlo

Bijgebouw in Venlo

In Venlo gelden onder meer de plannen Wegbestemmen ongebruikte detailhandel Blerick, Stadsdeel Blerick en Venlo-Oost, en de beheersverordening Venlo Noord. Welke regeling voor uw bouwplan geldt, verschilt per gebied.

Hulp bij uw bijgebouw in Venlo?

Vind direct een adviseur die ervaring heeft met bijgebouw in Venlo.

Alleen de specialisten die uw aanvraag aannemen krijgen uw contactgegevens.

Gratis en vrijblijvend · vergelijk tot 3 offertes

Kort antwoord

In het plan Wegbestemmen ongebruikte detailhandel Blerick geldt buiten het bouwvlak voor aan- en uitbouwen en bijgebouwen samen maximaal 70 m² bij een perceel tot en met 500 m², of 100 m² bij een groter perceel, zonder het maximale bebouwingspercentage te overschrijden. De goothoogte is maximaal 3,3 m en de bouwhoogte maximaal 6 m. Of u een vergunning nodig heeft, hangt ook af van de landelijke voorwaarden.

Bijgewerkt op , uit de officiële bronnen

Venlo

Blerick: bijgebouwen tot 6 meter hoog

In de plannen Wegbestemmen ongebruikte detailhandel Blerick en Stadsdeel Blerick gelden dezelfde maten voor aan- en uitbouwen en bijgebouwen. Ze moeten minstens 1 m achter de voorgevel staan. Op een hoekperceel geldt aan de kant langs de weg een afstand van minstens 3 m. Buiten het maximale bouwvlak mag de gezamenlijke oppervlakte maximaal 70 m² zijn bij een bouwperceel tot en met 500 m², en maximaal 100 m² bij een groter bouwperceel. Het bebouwingspercentage mag daarbij niet worden overschreden. De goothoogte is maximaal 3,3 m en de bouwhoogte maximaal 6 m. Bij een plat dak is de maximale bouwhoogte 3,3 m.

Vergelijk specialisten of bestel een quickscan (€ 49,95)

Venlo

Venlo-Oost: 70 of 100 m² buiten het bouwvlak

In het plan Venlo-Oost mogen aan- en uitbouwen en bijgebouwen alleen binnen het bouwvlak of op de plek met de aanduiding ‘bijgebouwen toegestaan’ staan. Ze moeten minstens 1 m achter de voorgevel staan. In een hoeksituatie geldt aan de zijde die aan de weg grenst minstens 3 m. Buiten het bouwvlak mag de gezamenlijke oppervlakte maximaal 25 m² zijn op een woonwagenstandplaats, maximaal 70 m² bij een bouwperceel tot en met 500 m², en maximaal 100 m² bij een groter bouwperceel. Het maximale bouwpercentage mag niet worden overschreden. De goothoogte is maximaal 3,30 m en de bouwhoogte maximaal 6 m.

Vergelijk specialisten of bestel een quickscan (€ 49,95)

Alles op een rij

Bijgebouw in Venlo in één overzicht

OnderwerpRegel
Blerick, bouwhoogtePlan Wegbestemmen ongebruikte detailhandel BlerickMaximaal 6 m
Venlo-Oost, oppervlaktePlan Venlo-OostBuiten bouwvlak: 25, 70 of 100 m²
Venlo Noord, oppervlakteVenloBuiten bouwvlak: 70 of 100 m²
Ruimtelijke legesVenlo1,89%, minimaal €558, maximaal €303.186

Offertes

Hulp van een specialist?

Vergelijk specialisten die ervaring hebben met bijgebouw in Venlo.

Vergelijk specialisten
Venlo

Venlo Noord: plek en oppervlakte van bijgebouwen

In de beheersverordening Venlo Noord moeten aan- en uitbouwen en bijgebouwen achter de voorgevelrooilijnen en achter de aangegeven bijgebouwenlijn staan. Ook geldt minstens 1 m achter de voorgevel, of minstens 3 m aan de wegzijde bij een hoekperceel. Buiten het maximale bouwvlak mogen ze samen maximaal 70 m² beslaan bij een bouwperceel tot en met 500 m², of maximaal 100 m² bij een groter bouwperceel. Het maximum bebouwingspercentage mag niet worden overschreden.

Vergelijk specialisten of bestel een quickscan (€ 49,95)

Venlo

Venlo: aanvraaggegevens, leges en beschermd Steyl

Bij een aanvraag voor een omgevingsplanactiviteit met betrekking tot een bouwwerk vraagt het omgevingsplan onder meer om de bouwkosten, het huidige en beoogde gebruik en de bruto inhoud en vloeroppervlakte. U levert ook tekeningen van de bestaande en nieuwe situatie aan, met onder meer de perceelafmetingen en de ligging van het bouwwerk. De Legesverordening Venlo 2026 rekent voor een bouwactiviteit onder de landelijke bouwtechnische regels 0,81% van de bouwkosten, met minimaal €279 en maximaal €129.900 voor het bouwtechnische deel. Voor een omgevingsplanactiviteit die bestaat uit een bouwactiviteit of het in stand houden of gebruiken van het te bouwen bouwwerk geldt voor het ruimtelijke deel 1,89%, met minimaal €558 en maximaal €303.186. Venlo telt 210 rijksmonumenten. Steyl is een rijksbeschermd stadsgezicht. Landelijk is de ruimtelijke vrijstelling voor vergunningvrij bouwen daar uitgesloten.

Vergelijk specialisten

Landelijk

Heeft u een vergunning nodig voor een bijgebouw?

Voor het ruimtelijke deel kunt u zonder omgevingsvergunning bouwen als uw schuur op de grond in het achtererfgebied staat, meer dan 1 m van openbaar toegankelijk gebied af staat en niet hoger is dan 5 m.

Hoogte

niet hoger dan 5 m

Tot openbaar gebied

meer dan 1 m

Verder dan 4 m: dakvoet

niet hoger dan 3 m

Dakhelling

niet meer dan 55°

Vergelijk specialisten of bestel een quickscan (€ 49,95)

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen

Over bijgebouw in Venlo

Voor een omgevingsplanactiviteit die bestaat uit het bouwen, in stand houden of gebruiken van het bouwwerk rekent Venlo voor het ruimtelijke deel 1,89% van de bouwkosten, met een minimum van €558 en een maximum van €303.186. Voor een bouwactiviteit onder de landelijke bouwtechnische regels is het bouwtechnische deel 0,81%, minimaal €279 en maximaal €129.900.

Bij een aanvraag voor een omgevingsplanactiviteit met betrekking tot een bouwwerk levert u tekeningen van de bestaande en nieuwe toestand aan, met onder meer perceelafmetingen, bebouwd oppervlak en de ligging van het bouwwerk. U geeft ook de bruto inhoud en bruto vloeroppervlakte op.

Vergunningsquickscan

Weet vooraf of uw plan vergunbaar is

Een onderzoek op uw eigen adres: de vergunningroute, de regels van uw gemeente en de stukken die u moet indienen. U ontvangt het rapport als PDF per e-mail.

Bekijk welk plan voor uw adres geldt

Controleer in Regels op de kaart of uw adres valt onder Wegbestemmen ongebruikte detailhandel Blerick, Stadsdeel Blerick, Venlo-Oost of de beheersverordening Venlo Noord. Daar kunt u nagaan welke regeling voor uw bouwplan geldt.

Vergelijk specialisten
QuickscanSpecialisten